Хроника

Исчезнатата професорка Тројачанец пронајдена мртва во водите на Вардар

6. декември 2017 - 19:04 | Макфакс

Пред неколку часа е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, која што изчезна вчера.

По 24-часовна потрага, во која се вклучија нејзиното семејство, најблиските и полицијата, 52 -годишната скопјанка е пронајдена мртва во водите на реката Вардар.

Потрагата по професорката на Факултетот по земјоделски науки и храна започна вчера околу пладне, откако нејзини блиски пријателки го објавија апелот на социјалните мрежи.

Коментирај