Искрен трејлер за „Mulan“

Во акциониот филм „Mulan“ се зборува за бестрашна млада жена која маскирана како маж се бори против непријателските сили. 

Семејството ѝ соопштува на Мулан дека имаат најдено соодветен сопруг за неа. Но, во меѓувреме избива војна и нејзиниот татко не може да се бори, па Мулан преправена во маж го зазема неговото место во кинеската војска.

Филмот веќе две недели со ред е најпиратиран филм на BitTorrent. 

„Mulan“ требаше да биде прикажан на 24 јули, но поради пандемијата премиерно беше прикажан на 21 август оваа година. Режисер на филмот е Ники Каро, а улогите ги толкуваат Лиу Јифеи, Дони Јен, Џејсон Скот Ли, Гонг Ли и Џет Ли.

Екипата на Screen Junkies направи искрен трејлер за овој филм. Погледнете го видеото:

Remote video URL
реклама

Филм & ТВ

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more

Доделени наградите на 19. Синедејс

Read more

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Read more

Сцена

  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе