Искрен трејлер за „Starship Troopers“

На барање на фановите екипата на Screen Junkies избработи искрен трејлер за филмот „Starship Troopers“.

„Starship Troopers“ е научно-фантастичен филм од 1997 година во режија на Пол Верхувен и сценарио на Едвард Нојмајер, а се базина на истоимениот роман издаден во 1959 година од Роберт А. Хајлајн. Доби многу негативни критики.

Во 23. век луѓето колонизираат други планети, а на една доаѓаат во судир со инсектоидни вонземјани и приказната се врти околу нивната меѓусебна борба.

Во главните улоги се Каспер Ван Дин, Дина Мајер, Дениз Ричардс, Џејк Бјузи, Нил Патрик Харис, Патрик Малдун и Мајкл Ајронсајд.

реклама

Филм & ТВ

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Read more

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Read more
play_arrow

Мит или вистина: Ова се најпознатите фудбалски клетви

Read more
play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more
play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more
play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more
play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more