Искрен трејлер за Thor: Love and Thunder

Најновото продолжение за суперхеројот Тор, кое излезе годинава, конечно доби и искрен трејлер.

На барање на фановите тимот на Screen Junkies изработи искрен трејлер за 29-тиот филм од Marvel универзумот, „Thor: Love and Thunder“.

Во режија на Таика Ваитити, филмот е продолжение на „Thor: Ragnarok“ од 2017 година. Сценариото го нашиша самиот режисер заедно со Џенифер Кејлин Робинсон.

Во главната улога како Тор е Крис Хемсворт, кој всушност од 2011 година редовно се појавува во сите филмови на Marvel каде се појавува и неговиот лик, без разлика дали е во главна или во споредна улога.

Остантите улоги ги толкуваат Кристијан Бејл, Теса Томпсон, Џејми Александер, Расел Кроу и Натали Портман, а глуми и самиот режисер Ваитити.

реклама

Филм & ТВ

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Read more

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Read more

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Read more

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more
play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more