Чек дис аут

Исплазениот јазик на Шакира стана вирално меме

4. февруари 2020 - 16:35 | А.С.

Латино ѕвездите Шакира и Џеј Ло имаа неповторлив настап на Супербоул 2020.

Еден момент од настапот на полувремето на најгледаниот спортски настан беше исплазениот јазик на Шакира кој веднаш стана вирално меме со многу разнолики објаснувања зад неговото значење.

Јазикот на Шакира ги разбранува твитерџиите и инстаграмџиите кои веднаш споделија што мислат за ваквиот потег.

„Не сум видел подобар материјал за меме“, напиша еден твитерџија.

Но, за некои ова не беше хумористичен момент, па се најдоа „навредени“, додека трети „објаснија“ дека Шакира не се плазела, туку изведувала „традиционален арапски поздрав“.

Ама Шакира не е од некоја арапска земја, од Колумбија е. Ок, баба ѝ и дедо ѝ се од Либан.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#superbowl2020 #superbowl #shakira #jlo #halftimepreformance

A post shared by uncivilized moms (@uncivilizedmoms) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#superbowl #shakira

A post shared by Billy Quevedo (@billyquevedo) on

Што мислите вие? Дали ова беше соодветен потег за настап во живо што го гледаа околу 102 милиони луѓе?

Коментирај