„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

На Instagram страницата на Евровизија беше објавено видео во кое пред финалето се бара од натпреварувачите да го предвидат победникот, а повеќето од оние кои го гледаа веруваа дека тоа е доказ дека натпреварот бил наместен.

Видеото беше прегледано повеќе од милион пати за само 15 часа, а сите натпреварувачи прикажани како победници ја избраа Швајцарија.

„Побаравме од нашите натпреварувачи да го предвидат победникот. Дали го прбија кодот?“, гласи прашањето, алудирајќи на насловот на победничката песна „The Code“ на швајцарскиот претставник Немо.

Иако во видеото беа издвоени само оние кои го погодија победникот, поради големиот број артисти кои ја предвидоа победата на Немо, фановите сметаат дека изборот бил наместен.

„Никој не избрал никој друг освен Швајцарија?“ праша еден корисник под видеото.

Видеото поттикна многумина да веруваат дека натпреварот е наместен: „Ова видео е доказ дека Евровизија беше наместена“, „Многу природно и неисфорсирано“, „Колку се платени?“, „Неполитички“, „Значи имаше лажен победник уште пред финалето“.

Немо победи со песната „The Code“, иако обложувалниците и гледачите ја очекуваа победата на хрватскиот претставник Бејби Лазања.

Тагови
реклама

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Read more

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Read more

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Read more

Дали редовно го јадете зеленчукот што смирува воспаленија и го намалува холестеролот?

Read more

Музика

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Read more

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Read more

Андријана Јаневска: По ова издание на Евровизија, донесов правилна одлука што не прифатив да ја претставувам Македонија

Read more

Koj е Немо – победникот на Евровизија

Read more
 

Сцена

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе
  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Читај повеќе

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Читај повеќе
  • filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Читај повеќе