Истече договорот на Алегри со Јувентус

Договорот на Масимилијано Алегри со Јувентус истекува денес. Тренерот ги напушти „Бјанконерите“ минатото лето, но неговиот договор со италијанскиот шампион траеше уште 12 месеци.

Алегри избра да се одмори во овој период и да ја добие својата годишна плата од 7 милиони евра. Сега тој лесно може да преговара за нова работа. Тренерот го предводеше Јувентус до 5 титули во Серија А, четири Купа на Италија, два Суперкупа на Италија и до две финалиња во Лигата на шампиони.

Интересот за стручњакот е голем, но тој покажа дека ќе ја чека вистинската понуда. Една од неговите опции е клубот Пари Сен Жермен. Друг клуб кој е во игра е Манчестер Јунајтед, но по неодамнешните резултати на тимот, Оле Гунар Солскјер најверојатно ќе добие доверба од управата на „Црвените ѓаволи“ барем некое време.

Тагови
реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Фудбал

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Read more

ФФМ одлучи клубовите да не плаќаат котизација

Read more

Манчестер Сити ќе игра во ЛШ, поништена одлуката за суспензија

Read more

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more

Спорт

Леклер се извини за судирот со Фетел

Читај повеќе
  • play_arrow

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Читај повеќе

ФФМ одлучи клубовите да не плаќаат котизација

Читај повеќе

Манчестер Сити ќе игра во ЛШ, поништена одлуката за суспензија

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Читај повеќе

ОК Вардар: Финансискиот извештај на ОФМ е скандалозен

Читај повеќе
  • play_arrow

Артета разочаран: Им се извинувам на фановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Голови на Пандев и Барди во вчерашните дуели од Серија А и Ла Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Читај повеќе