Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Фудбалерите на Баерн Минхен го претрпеа едниот од најтешките порази во клупската историја.

Најсилниот тим на баварскиот гигант изгуби од Борусија со 5:0 во 2. коло на Купот на Германија.

Веќе во втората минута од натпреварот е најавена рапсодијата на домаќинот кога стрелецот Куадио Коне постигна гол.

Ѕвездите на Баерн на чело со Роберт Левандовски добија уште два удари од 15. до 21. минута.

Добија и пенал и испратија порака дека им следува дебакл. Домаќините одиграа и одлично второ полувреме и го оставија Баерн без голови.

Фудбалерот од средниот ред на Баерн, Томас Милер им се извини на навивачите за катастрофалниот пораз од Борусија Менхенгладбах.

„Ништо не ни одеше. Не успеавме да го запалиме нашиот мотор. Останува само да им се извиниме на нашите навивачи и на Борусија. Со исклучок на Ноер, сите одиграа лошо. Ова никогаш не ми се случило. Многу тешко. Треба да го оставиме овој пораз зад нас, затоа што треба да играме во првенството во сабота“, изјави Милер за официјалниот сајт на Баерн.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Фудбал

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе