Историски преседан во Лигата на шампиони

Натпреварот помеѓу Јувентус и Динамо Киев, што ќе се одигра во среда, ќе влезе во историјата на Лигата на шампиони и на фудбалот воопшто.

За првпат во историјата на елитното натпреварување, дуелот ќе го суди жена - Французинката Стефани Фрапар.

Таа ја делеше правдата и на европскиот Суперкуп минатата година, кога се сретнаа Челси и Ливерпул.

Исто така, оваа сезона, таа судеше на натпреварот од Лига Европа помеѓу Лестер и Зорја.

Значи, меѓународно искуство не ѝ недостига.

Фрапар (36) досега судеше на натпреварите во француската Лига 1.

URL
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more

Фудбал

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Read more

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
 

Спорт

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е нудистот што трчаше на теренот во Гранада?

Читај повеќе

Ѕаниоло доби лоши вести: Мора да го пропушти ЕУРО

Читај повеќе