Истражување: Која е најпопуларната секс поза?

За сексот се пишува и се зборува многу. Сексолозите постојано прават нови истражувања со цел да откријат какво влијание има сексот врз физичкото и менталното здравје, но и како партнерите да го подобрат уживањето додека водат љубов.

Фантазијата, желбата за експериментирање, сексуална желба и кондиција- сите партнери сакаат да експериментираат но на крајот пак се враќаат на оние пози кои им се омилени.

Која е омилената поза?

Истражувањето покажа дека најпопуларната поза е doggy style; 35,1 % од испитаниците гласале за оваа поза.

На второто место се наоѓа мисионерската поза со 22,5% од гласовите, а по неа следи позата кога жената е одозгора, со 19,4%.

Најнеомилената и најлошата поза, според испитаниците, е онаа кога партнерката седи на работ на некој стол, а партнерот пенетрира стоејќи пред неа.

Истражувањето покажа дека на луѓето им недостасува малку креативност.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Љубов и секс

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Седум знаци во почетокот на врската кои не треба да ги игнорирате

Read more

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

Read more

Сексуалните навики на среќните партнери

Read more

Магазин

  • play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Читај повеќе

Совршена орео торта од 4 состојки

Читај повеќе

Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Читај повеќе

Тетовчанката Мелиса го победи COVID-19: Не знае како се зарази, но не дозволи да го пренесе вирусот на некој друг

Читај повеќе

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Читај повеќе
  • filter

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Читај повеќе

Џ.К. Роулинг најави нова книга за деца

Читај повеќе