Истражување: Возачите на BMW се најагресивни

Новата студија покажа дека најбезобразните и најагресивните возачи возат BMW.

Често може да се слушне дека луѓето ги критикуваат возачите на BMW и тоа дека: свират без потреба, претекуваат, возат многу брзо, се паркираат каде што ќе им текне, а оваа студија докажа дека луѓето се во право.

Студијата ја спроведе Insurify, компанија од САД, а учествуваа 2,5 милиони возачи. Голем број од казнетите возат спортски автомобили и тоа BMW Серија 4 и Серија 7.

На третото место се Audi A5, Subaru WRX, Toyota Celica, Acura TLX, Hyundai Veloster, Honda Element и Audi A4.

Тагови
реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Авто новости

Ново правило за сопствениците на возила со странски таблички

Read more

Bugatti има нов „ѕвер“ - Chiron Sport Les Légendes du Ciel

Read more

Приказната за еден футуристички автомобил: Како Ferrari Modulo го освои светот?

Read more

Hyundai го најави Bayon, новиот мал кросовер

Read more

Автомобили

Ново правило за сопствениците на возила со странски таблички

Читај повеќе
  • filter

Bugatti има нов „ѕвер“ - Chiron Sport Les Légendes du Ciel

Читај повеќе
  • play_arrow

Приказната за еден футуристички автомобил: Како Ferrari Modulo го освои светот?

Читај повеќе

Hyundai го најави Bayon, новиот мал кросовер

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Audi TTS Competition Plus

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla Model X хакиран и украден за минута

Читај повеќе

Познато кога ќе дебитираат Porsche Macan Electric и Audi Q5 E-Tron

Читај повеќе
  • filter

Електричниот Elation Freedom развива 1.900 КС

Читај повеќе

Volkswagen ќе престане со производство на Passat во САД

Читај повеќе