За да си ја разбистри главата

Италијанец пешачел 450 километри по кавга со сопругата

Италијанец изодел скоро 450 километри за „да си ја разбистри главата“ по расправија со неговата сопруга. Човекот бил запрен од полициска патрола рано наутро во понеделникот во близина на Фано, централна Италија.

Тој бил уморен и измрзнат, како што истакна полицискиот службеник Антонио Скванси.

„Пешакот“ ѝ рекол на полицијата дека се скарал со неговата сопруга и на 22 ноември го напуштил заедничкиот дом во покраината Комо во северна Италија. Тој прво со воз се упатил кон Милано, а потоа почнал да пешачи. Негова цел била областа Апуља на југот на земјата.

Градот Фано се наоѓа на 380 километри од централната станица во Милано. Според Google Maps, за ова патување би биле потребни 79 часа пешачење.

Полицијата го одвела 48-годишниот мажот во хотел и ја повикале неговата сопруга да дојде и да си го прибере дома.

Властите ги негираa наводите во некои медиуми дека на човекот му била пишана казна за кршење на полицискиот час од 22 часот до 5 часот наутро. 

реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Чек дис аут

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Read more

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе