ФИБА ЕВРОЛИГА 2021/22

Избрана идеалната петорка во Евролигата

Кошаркарската Евролига денеска го соопшти составот на идеалниот тим за актуелната сезона во кој се најдоа играчи на Барселона, Реал Мадрид, Олимпиакос, Монако и Анадолу Ефес.

Во изборот на идеалниот тим гласаа новинари, навивачи, како и капитените и тренерите на евролигашките екипи.

Фајналфор турнирот за оваа сезона е на програмата од 19 до 21 мај во Белград, а двете полуфинални двојки се Олимпиакос - Анадолу Ефес и Реал Мадрид - Барселона.

Идеалната петорка ја сочинуваат:

Никола Миротиќ (Барселона)

Мајк Џејмс (Монако)

Шејн Ларкин (Анадолу Ефес)

Саша Везенков (Олимпиакос)

Валтер Таварес (Реал Мадрид)

Тагови
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Кошарка

Леброн Џејмс: Лука Дончиќ ми е омилен играч

Read more

Дончиќ го одведе Далас во финалето на Запад, отпаднаа бранителот и вицешампионот

Read more

Јокиќ вози ѕвер низ Сомбор: Машина од 800 КС вредна 250.000 евра

Read more

Голден Стејт финалист на Западот, Бостон избори мајсторка против Милвоки

Read more
 

Спорт

Леброн Џејмс: Лука Дончиќ ми е омилен играч

Читај повеќе

ЛЕ финале во Севиља: 5.000 полицајци за гужва „тешка“ 50 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали голот на сезоната во Серија А го постигна Сасуоло?

Читај повеќе

Се зголемуваат шансите Италија да игра на Мундијалот наместо Еквадор

Читај повеќе
  • play_arrow

Никој не плачел по Јуве како Дибала

Читај повеќе

Ибра останува во Милан, но на директорска позиција?

Читај повеќе
  • play_arrow

Tестирано револуционерно офсајд правило, постигнати 10% повеќе голови

Читај повеќе

Меси купува 35% од акциите на клубот на Бекам и ќе игра за него од 2023 година

Читај повеќе

По 32 години Англија го доби вториот геј фудбалер - Џејк Даниелс од Блекпул

Читај повеќе