Излезе првиот тизер за „Harry Potter: Return to Hogwarts“

HBO Max го објави првиот официјален тизер за документарниот филм по повод 20-годишнината од излегувањето на првиот филм на франшизата.

Не станува збор за ново продолжение на култниот серијатл, туку за документарец во кој се појавуваат сите главни ликови предводени од Даниел Редклиф, Рупер Гринт и Ема Вотсон заедно со многумина глумци кои се појавија низ сите осум филма. Нешто налик на „Friends: Reunion“.

Тие ќе се вратат назад во Хогвортс за да го прослават јубилејот од премиерата на „Harry Potter and the Sorcerer's Stone“.

„Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts“ премиерно ќе биде прикажан на 1 јануари на HBO Max.

Remote video URL

„Harry Potter and the Philosopher's Stone“ својата премиера ја имаше на 4 ноември 2001 година во култното лондонско кино Odeon Leicester Square, потоа на 10-ти низ цело Обединето Кралство, а на 16-ти во САД.

Следуваа филмови за сите книги и тоа „Harry Potter and the Chamber of Secrets“ (2002), „Harry Potter and the Prisoner of Azkaban“ (2004), „Harry Potter and the Goblet of Fire“ (2005), „Harry Potter and the Order of the Phoenix“ (2007), „Harry Potter and the Half-Blood Prince“ (2009) и дводелниот „Harry Potter and the Deathly Hallows“ (2010 и 2011).

Потоа отпочна спиноф серијалот „Fantastic Beasts“ со „Fantastic Beasts and Where to Find Them“ (2016), „The Crimes of Grindelwald“ (2018) и последниот „The Secrets of Dumbledore“ кој треба да излезе во април нареднава година.

Тагови
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Филм & ТВ

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Read more

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Read more

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе

Најмудрите мисли на Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе