Излезе снимка како Меси ги мотивира соиграчите на „Енфилд“

Се сеќавате на неверојатниот натпревар лани кога Ливерпул надокнади негатива од 3:0 и ја елиминираше Барса? Дури сега излезе на виделина видео од говорот на Меси на полувремето на „Енфилд“.

Некој со мобилен во соблекувалната на Барселона го снимал Лео Меси за време на полувремето од полуфиналето во Лигата на шампионите кога Ливерпул имаше водство од 1:0, а бркаше негатива од 0:3.

„Ајде момци, да фатиме ритам. Не смееме да ја испуштиме оваа прилика. Ајде, скоро сме таму. Ајде да бидеме силни. Да се потсетиме: во Рим беше наша вина, на никој друг. Да не дозволиме да ни се случи истото“, вели Меси.

Залудно, Барса сепак прими три гола и не стигна до финалето.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите голови од Ла Лига во септември од 2006 до 2020 година

Read more
play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за печени ракчиња на скара

Read more
play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more
play_arrow

Извлечени 5.000 парчиња муниција од потонат брод од Втора светска војна

Read more
play_arrow

Каде му „запна“ на Пеп во Манчестер Сити?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мини-пици за целото семејство

Read more
play_arrow

Тим на Отпишаните: Играчи од кои клубовите требаше да се ослободат летово

Read more
play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Read more
play_arrow

Каталонците со свински глави удрија по шпанската полиција

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на најстариот телефон во светот?

Read more