Излезе тизер трејлерот за новата сезона на „Преспав“

Продукциската куќа „Охо“ денеска го пушти официјалниот тизер трејлер за 5. сезона од македонската хит-серија „Преспав“.

Од она што може да се забележи, улогите ги репризираат Јелена Јованова (Јелена), Игор Ангелов (Коста), Игор Стојчевски (Тони), Игор Џамбазов (Миле), Тијана Дапчевиќ (Ула), Васил Зафирчев (Марио), Горан Стојановски (инспектор Томе) и Дритон Вејсели (Талат), а во серијата се враќа и Владо Јовановски кој ја играше улогата на Миле во првата сезона. Тој во новата сезона ќе глуми лик по име, исто така, Миле.

Во трејлерот ги нема ликовите на Наим (Адриан Азири) и Дончо (Владимир Тулиев), па останува да видиме дали ќе бидат и понатаму во серијата или не.

Она што е ново е ликот на Натали, стилист во пансионот Преспав.

Серијата своето продолжение ќе има од 18 декември на МРТ.

Remote video URL
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more

Филм & ТВ

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Read more

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Read more

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Read more

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе