Излезе тизер трејлерот за новата сезона на „Преспав“

Продукциската куќа „Охо“ денеска го пушти официјалниот тизер трејлер за 5. сезона од македонската хит-серија „Преспав“.

Од она што може да се забележи, улогите ги репризираат Јелена Јованова (Јелена), Игор Ангелов (Коста), Игор Стојчевски (Тони), Игор Џамбазов (Миле), Тијана Дапчевиќ (Ула), Васил Зафирчев (Марио), Горан Стојановски (инспектор Томе) и Дритон Вејсели (Талат), а во серијата се враќа и Владо Јовановски кој ја играше улогата на Миле во првата сезона. Тој во новата сезона ќе глуми лик по име, исто така, Миле.

Во трејлерот ги нема ликовите на Наим (Адриан Азири) и Дончо (Владимир Тулиев), па останува да видиме дали ќе бидат и понатаму во серијата или не.

Она што е ново е ликот на Натали, стилист во пансионот Преспав.

Серијата своето продолжение ќе има од 18 декември на МРТ.

Remote video URL
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе