Излезе трејлерот за новиот филм на Клинт Иствуд „Cry Macho“

Клинт Иствуд се враќа на сцената со „Cry Macho“, чиј официјален трејлер беше објавен од Warner Bros Pictures.

Познатиот режисер-продуцент во филмот го глуми Мајк Мајло, некогашна родео ѕвезда и пропаднат одгледувач на коњи, чиј поранешен шеф ќе го ангажира да го донесе син му дома од Мексико, каде западнал во неволја.

Принудени да патуваат по споредни патишта до Тексас, несекојдневното дуо се соочува со неочекувано патешествие во кое ликот на Иствуд ќе најде поврзаност со младичот и ќе го осознае чувството на искупување.

Remote video URL

„Cry Macho“ ќе има премиера на 17 септември 2021 година во САД и на HBO Max со планот без реклами, а ќе биде достапен на HBO Max 31 ден од кино-премиерата.

Филмот е прва актерска улога на Иствуд по „The Mule“ од 2018 година. Кариерата на 91-годишниот холивудски великан датира од 60-тите и го направи икона на машкоста, почнувајќи од неговите вестерн шпагети хитови до „Dirty Harry“ and „Gran Torino“.

Во „Cry Macho“ играат и Едуардо Минет во улогата на младичот Рафо (ова му е деби во долгометражен филм), Наталија Травен како Марта, и Двајт Јоакам како поранешниот шеф на Мајк, Хауард Полк.

Во актерската екипа се и Фернанда Урехола како Лета и Хорасио Гарсија-Рохас како Аурелио.

Иствуд, кој е еден од продуцентите, исто така и го режираше филмот, по сценарио на Ник Шенк и Н. Ричард Неш, базиран на романот на Неш.

реклама

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе