Излезе трејлерот за последната епизода на The Last of Us

Објавен е трејлерот за последната епизода од познатата и моментално најпопуларна серија на HBO, The Last of Us, а изгледа дека гледачите се многу возбудени за исходот од првата сезона.

Иако трејлерот е многу краток и не открива речиси ништо што би можело да го навести финалето на сезоната, јасно е дека Џоел и Ели ќе влезат во непријатна борба на нивниот пат да најдат лек за чумата.

Оние фанови кои ја играа видеоиграта на која се базира серијата веќе многу добро знаат што следува и како ќе се одвива првата сезона, па предупредија за она што следува во коментарите под видеото објавено на YouTube.

„За сите вас кои првпат ја доживувате оваа приказна. Не сте подготвени како ќе заврши оваа сезона. Се колнам“, напишал еден фан во коментарите, додека друг додал: „Само замислете што ќе се случи кога ќе видат што ќе се случи во втората сезона“.

„Мислам дека серијата е добро направена, но во играта врската помеѓу Ели и Џоел е многу поизразена и пофлуидна. Сè што се случуваше во серијата не остави толку многу емоции како во играта“, е еден од коментарите.

„Бела Ремзи рече дека серијата ќе заврши на контроверзен начин. Не знам што им се подготвуваат и дали го сменија заплетот во однос на играта, но се надевам дека не претерале“, коментира друг корисник.

Последната епизода од сезоната ќе се емитува на HBO и HBO Max в недела, 12 март.

Remote video URL
Тагови
реклама

Филм & ТВ

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Read more

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Read more
 

Сцена

  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе
  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе