Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Филмот е снимен по вистинит настан, односно ги следи случувањата на рок бендот „Lynyrd Skynyrd“ и нивната авионска несреќа во 1977 година која го преполови бендот.

Тој 20 октомври 1977 Convair CV-240 остана без гориво по што пилотите се обидоа принудно да слетаат по што 6 од 26-мината во авионот загинаа. Меѓу загинатите беше и фронтменот Рони Ван Зант, гитаристот Стив Гејнс, помошниот вокал Кеси Гејнс, менаџерот Дин Килпатрик, како и двајцата пилоти.

Приказната се врти околу тапанарот Артимус Пајл кој го преживеа падот.

Бендот најмногу се прослави со хитот „Sweet Home Alabama“ кој излезе три години пред несреќата.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more