Изненадете ги вашите најмили со базен и пружете им задоволство и бесконечна забава

Кајгана
/ 24.06.2021 / 13:49

Секое лето си има своја приказна. Започнете ја вашата и обезбедете си базен за релаксирање и забава.

Изненадете ги вашите најмили со базен и пружете им задоволство и бесконечна забава во жешките летни денови.

За вас, во Kajgana Shop подготвивме неколку предлози зависно од вашите потреби.

Базен INTEX. Цена: 2.590 денари
 

Изработен од многу издржлив трослоен PVC материјал кој е наменет за повеќегодишна употреба.

• Капацитет: 2.420L за 80% од капацитетот на базенот.
• Дoлжина: 244 cm.
• Длабочина: 58 cm.
• Дијаметар: 196 cm

Може да го нарачате тука.

Базен INTEX. Цена: 3.000 денари
 

Изработен од многу издржлив трослоен PVC материјал кој е наменет за повеќегодишна употреба.

• Капацитет: 3.640L.
• Длабочина: 76 cm.
• Дијаметар: 305 cm.

Може да го нарачате тука.

Базен сет со пумпа INTEX. Цена: 9.900 денари
 

Изработен од многу издржлив трослоен PVC материјал кој е наменет за повеќегодишна употреба.

• Капацитет: 7.300L за 80% од капацитетот на базенот.
• Длабочина: 84 cm.
• Дијаметар: 396 cm.
• Пакетот содржи филтер пумпа со капацитет на филтрирање од 2.000L на час.

Може да го нарачате тука.

Базен со пумпа и скали премиум INTEX. Цена: 39.000 денари
 

Поставувањето и монтажата се олеснети благодарение на новиот систем на поврзување на металните носачи. Материјалот кој се користи обезбедува јачина и отпорност на базенот. Дното и sидовите на базенот се направени од трослоен материјал. Двата надворешни слоја се изработени од PVC, а внатрешниот од полиестер кој е преплетен за поголема отпорност од хемикалии, сончева светлина и удари на вода од движењето во базенот.

Рамката на овој базен е изработена од цврст обработен челик со што се елиминира можноста од 'рѓа и корозија.

• Вид на базен: челична конструкција.
• Капацитет: 24.300L за 90% oд капацитетот на полнење на базенот.
• Дoлжина: 549 cm.
• Длабочина: 122 cm.
• Ширина: 549 cm.
• Пакетот содржи пумпа за филтрирање, скали и базен.
• Пумпа за филтрирање на вода со капацитет од 5.678L на час.

Може да го нарачате тука.

Погледнете ги сите модели на базени и одберете го совршениот за вашето летно уживање.

реклама

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Стил

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Read more

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more
 

Магазин

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Читај повеќе

И вакцинираните може да го пренесат делта сојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Читај повеќе

Мали тајни на големите љубовни приказни

Читај повеќе

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе