Фудбал
СЕРИЈА А 2019/20

Изненадување за Михајловиќ: Фудбалерите му пееја пред болница

16. септември 2019 - 10:29 | Ф.З.

Играчите на Болоња по големата победа со пресврт на гости кај Бреша отидоа во посета кај Синиша Михајловиќ во болницата каде се лекува.

Тимот на Михајловоќ губеше со 3:1 на полувреме на гостувањето кај Бреша, но со три гола во вториот дел прокнижа голема победа од 4:3.

По враќањето во Болоња Михајловиќ се вратил на лекување во болницата Сант'Орсола, а фудбалерите вечерта го изненадија доаѓајќи му во ненајавена посета.

Клубот Болоња се пофали со видео од дешавката на својот официјален Instagram профил.

Коментирај