Израел: Засега не планираме прекин на огнот

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц изјави денеска дека воените операции во Појасот Газа ќе продолжат онолку време колку што е потребно.

– Израел не се подготвува за прекин на огнот. Моментално нема датум за завршување на операциите, истакна Ганц.

Во текот на посетата на градот Ашкелон, тој нагласи дека Израел нема да ги слуша моралните предавања против својата должност да ги заштити израелските граѓани.

Истовремено, израелската Служба за безбедност Шин Бет идентификувала четворица највисоки команданти на движењето Хамас кои загинале денеска во заедничката операција со израелските одбранбени сили.

Шин Бет нагласи и дека, покрај тоа, се убиени уште 10 оперативци од одделот на Хамас за производство, истражување и развој на оружје.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Свет

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Американците работат на базука која убива дронови

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

ЕУ ќе укине дел од рестриктивните мерки за патување во текот на летото

Read more
 

Вести

Заев: Извозот на сув цвет од канабис за медицински цели за пазарите во ЕУ станува реалност

Читај повеќе

Претпладне облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Читај повеќе

Османи: ФФМ не е државна институција и нема обврски од Преспанскиот договор

Читај повеќе

Во понеделник почнува уписот во средно образование

Читај повеќе

Дневен КОВИД биланс: 21 нов случај, еден починат и седуммина оздравени

Читај повеќе

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Читај повеќе

Американците работат на базука која убива дронови

Читај повеќе

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Читај повеќе

Скратен полицискиот час во Грција

Читај повеќе