Изведе најлоша „паненка“ и преживеа

Играч на Колчестер сакаше да се направи важен против Тотенхем, но изведе катастрофален пенал. Сепак, неговиот тим на крајот победи и приреди огромно изненадување.

Јамајканецот Џевани Браун проба да се истакне за време на пенал-рулетот на неговиот Колчестер против Тотенхем, но голманот лесно го одбрани неговиот крајно лош обид за популарната паненка. Иако ја промаши страната, голманот имаше време да стане и лесно да ја боксува топката.

Неговата глупост за среќа не влијаеше на конечниот резултат бидејќи третолигашот Колчестер победи со 4:3 и го исфрли големиот Тотенхем од англискиот Лига куп.

*Фамозниот пенал е на 0:55.

реклама

Фудбал

Чесите се снајдоа за групно гледање фудбал и навивање

Read more

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Read more

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Read more

Фудбалски маратон: 32 дена со ред ќе има натпревари во Ла Лига

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more