КУП НА МАКЕДОНИЈА 2020/21

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Филип Здравески
/ 27.10.2020 / 13:10

Денеска во седиштето на Фудбалската федерација на Македонија се одржа жрепката за четвртфиналето од Купот на Македонија.

Фото: Филип Здравески

Осумте квалификанти беа поделени во четири парови, а фортуната одлучи да играат:

Академија Пандев - Шкупи
Струга - Ренова
Беласица - Македонија ЃП
Силекс - Шкендија


Исто како и досега, и четвртиналето ќе се игра во само еден натпревар, а доколку биде нерешено ќе се изведуваат пенали.

Натпреварите се закажани за 25 ноември. Победниците ќе се пласираат во финалето каде во дополнителна жрепка ќе бидат одлучени паровите.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Фудбал

Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Read more

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Read more

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Read more

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Read more

Спорт

  • play_arrow

Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Читај повеќе

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Читај повеќе

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Читај повеќе

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Читај повеќе

Заврши авантурата на Патрик Виера во Ница

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан: Умирав среде пламенот, но ќе возам на последното ГП

Читај повеќе

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Читај повеќе

Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје

Читај повеќе

Мурињо објасни зошто Тотенхем се мачи

Читај повеќе