Фудбал

Извлечени четвртфиналните двојки во Лига Европа

17. март 2017 - 14:06 | Макфакс

УЕФА, во своето седиште во Нион, со жрепка ги одреди четвртфиналните двојки во Лига Европа.

Манчестер Јунајтед во оваа конкуренција е најголемиот фаворит за титулата, во четвртфиналето ќе игра против Андерлехт, а во првиот натпревар ќе гостува во Брисел.

Лига Европа сезона 2016/2017, четвртфинални двојки:

Селта Виго-Генк

Ајакс-Шалке

Олимпик Лион-Бешикташ

Андерлехт-Манчестер Јунајтед

Првите натпревари ќе се одиграат на 13 април, а реваншите на програмата ќе бидат недела дена подоцна на 20 април. 

Коментирај