Извлечени добитниците од наградната игра „Лето во Барселона со Mastercard Debit!“

На ден 7.8.2019 година, со почеток од 12.00 часот, во просториите на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје се одржа официјалното извлекување на добитниците на награди од наградната игра „ЛЕТО ВО БАРСЕЛОНА СО MASTERCARD® DEBIT“.

За контрола на регуларноста се погрижи тричлена комисија, составена од двајца претставници од Банката и овластен нотар:

1. Олгица Спасевска, претставник од Шпаркасе Банка Македонија;

2. Методија Ристоски, нотар;

3. Анастазија Рибарева, претставник од Шпаркасе Банка Македонија.

Право на учество во наградната игра имаа сите физички лица на возраст од 18 до 28 години, кои се нови и постојни корисници на Пакетот за млади или на кој било од пакетите на услуги за физички лица (S, M, L или Премиум) со вклучена Mastercard Debit бесконтактна картичка. Атрактивните награди „Патување за двајца во Барселона, Шпанија, со платен авионски превоз, хотелско сместување за 4 ноќевања и џепарлак од 100 евра на Mastecard Debit картичката“ привлекоа големо внимание и им донесоа среќа на следните добитници:

 

•                    Стефан Тодоровски, Скопје

•                    Петар Бошески, Скопје

•                    Ангела Гаковска, Скопје

 

Честитки за добитниците и се надеваме дека ќе уживаат во патувањето и ќе останат верни корисници на услугите на Шпаркасе Банка.

*Промотивен текст

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Read more

Живот

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Read more

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Read more

Магазин

  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе