2.МФЛ ИСТОК И ЗАПАД 2020/21

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Филип Здравески
/ 12.08.2020 / 13:19

Денеска на пладне во просториите на ФФМ се одржа жрепката за новата сезона во двете групи во Втората македонска фудбалска лига.

Фото: Филип Здравески

Прво беа извлечени двојките за групата Исток каде Брегалница и Тиквеш се главните фаворити за првото место и пласман во Првата лига.

2.МФЛ Исток двојки за 1. коло:
Плачковица - Тиквеш
Росоман 83 - Слога 1934
Саса - Брегалница
Победа - Кит-Го
Кожуф - Осогово

Целосниот распоред за Истокот можете да го симнете со клик тука.

Веднаш потоа следуваше и жрепката за групата Запад каде засега фаворит број еден е тимот на Гостивар.

2.МФЛ Запад двојки за 1. коло:
Гостивар - Охрид
Дрита - Вардари
Скопје - Влазрими 77
Велешта - Кадино
Тетекс - Кораби

Распоред за Западот можете да го симнете тука.

Сезоната во двете второлигашки групи почнува на 22 август (сабота), а почетокот на натпреварите е во 17 часот. Ќе се игра без публика.

Тагови
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Фудбал

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Read more

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Read more

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Read more

Спорт

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе
  • play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Хајдук ја исфрли Ренова од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Читај повеќе