ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Денеска на пладне во Нион, Швајцарија УЕФА го направи жребувањето за остатокот од прекинатата сезона во најелитното клупско натпреварување.

Бидејќи сезоната се прекина без да се доиграат осминафиналните дуели, во жрепката беа вклучени и преостанатите осминафинални парови кои допрва треба да го дадат победникот. Затоа, немаше привилегирани екипи, ниту пак беше забрането да се паднат клубови од иста земја.

Четвртфинале, 7 и 8 август:
(1) Реал Мадрид / Манчестер Сити - Лион / Јувентус
(2) Лајпциг - Атлетико
(3) Наполи / Барселона - Челси / Баерн
(4) Аталанта - ПСЖ

Полуфинале, 12-15 август:
Победник четвртфинале 1 - Победник четвртфинале 3
Победник четвртфинале 2 - Победник четвртфинале 4

Во финалето жрепката одлучи домаќин да биде победникот од втората полуфинална пресметка. Финалето е закажано за 23 август.

Сите натпревари почнувајќи од четвртфиналето па сѐ до финалето ќе се играат со Лисабон, Португалија со почеток во 21 часот по средноевропско време.

реклама

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Фудбал

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Read more

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Read more

Спорт

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Читај повеќе
  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе