УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ 2020/21

Извлечени двојките за завршницата од Лигата на нации

Попладнево УЕФА ја изврши жрепката за полуфиналето од завршниот турнир за тековнава сезона во Лигата на нации.

Во отсуство на актуелниот шампион Португалија, која не се пласира помеѓу најдобрите четири, Италија, Белгија, Франција и Шпанија ја дознаа својата судбина.

Фортуната сакаше во полуфиналето да играат Италија против Шпанија, а Беалгија против Франција.

Финалниот турнир ќе се игра од 6-ти до 10 октомври наредната година.

На 6-ти на „Џузепе Меаца“ во Милано ќе играат Италија против Шпанија, а ден подоцна на „Алианц“ во Торино ќе се сретнат Беалгија - Франција.

Финалниот ден на 10-ти ќе го почнат поразените во битката за 3. место во Торино, а потоа ќе следува финалето во Милано.

реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Фудбал

Sky Sports: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Read more

Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Read more

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Read more

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Read more
 

Спорт

Sky Sports: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Читај повеќе

Ѓоковиќ не се откажува: Сака да игра за Србија на Олимпијадата во 2024

Читај повеќе

Симон Бајлс: Не треба да објаснувам зошто го ставам здравјето на прво место

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанецот Џејкобс победник на 100 метри со нов европски рекорд

Читај повеќе
  • filter

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Читај повеќе

Прв светски рекорд во атлетика на годинашната Олимпијада

Читај повеќе

Зверев се закити со олимписко злато

Читај повеќе

Ѓоковиќ пред ЛОИ: Кога станува збор за Србија, јас тука пресекувам и не се свртувам назад

Читај повеќе

Илејн Томпсон-Хера собори олимписки рекорд стар 33 години

Читај повеќе