Ја мерка американската Златна копачка: Ибра е незапирлив

Легендарниот Златан Ибрахимовиќ продолжува да доминира во американската МЛС лига.

Поранешниот репрезентативец на Шведска заби дури три гола во победата од 7:2 на Лос Анџелес Галакси против Спортинг Канзас Сити, во двобојот што одлучуваше за место за доигрување во Западната конференција.

Ибра го одигра најдобриот натпревар во сезоната и сервираше фантастичен хет-трик. Прво заби гол за изедначување, па за водство од 3:1, а совршениот натпревар го потврди со третиот гол за 7:2.

Така Златан дојде до 26 гола во сезоната и го сруши клупскиот рекорд на Карлос Руиз кој има 24.

Со новите голови Ибра дојде на само два гола разлика од првиот стрелец во лигата – Карлос Вела – што покажува дека сериозно ја мерка американската Златна копачка.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 60 нови случаи со COVID-19, еден починат

Read more

Фудбал

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Read more

Караско: Ла Лига ќе биде чудна без навивачи

Read more

Фенербахче е заинтересиран за Тијаго Силва

Read more

Верона го претстави новото лого

Read more

Спорт

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Читај повеќе

Караско: Ла Лига ќе биде чудна без навивачи

Читај повеќе

Мејведер ќе го плати погребот на човекот поради кој гори Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

Фенербахче е заинтересиран за Тијаго Силва

Читај повеќе
  • filter

Верона го претстави новото лого

Читај повеќе
  • play_arrow

Тестовите не лажат: Роналдо се врати помоќен од изолација

Читај повеќе

Ричардо сака подиум пред да се раздели со Рено

Читај повеќе

ДФБ ќе ги истражува пораките со поддршка за протестите во САД

Читај повеќе