Ја навредуваше судијката, оваа го избрка од трибина

Фудбалска судијка во Аргентина прекина натпревар за од трибините да избрка несовесен гледач кој континуирано ја навредувал неа и фудбалерките.

Судијката Роберта Ечеверија на натпреварот од женската фудбалска лига на Аргентина помеѓу екипите на Уркиса и Расинг ги освои симпатиите на фудбалската јавност. Во еден момент го прекина натпреварот и го избрка од трибина навивачот кој ѝ упатувал навреди неа и на уште неколку фудбалерки. Кога досудила пенал за домашната екипа ѝ рекол и дека била потплатена.

Уркиса победи со 2:1.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more
play_arrow

На брегот на Тасманија се насукаа 270 китови, најмалку 25 загинаа

Read more
play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Венец со спанаќ и лук

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more