Јанева задржана во „Жан Митрев“, се сомневаат на прединфарктна состојба

Скопје, 10 октомври 2019 (МИА) – Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ на понатамошно следење, како пациент во сомнителна прединфарктна состојба, изјави за МИА нејзината адвокатка Ирена Фрчковска.

Здравствената состојба на Јанева, според Фрчковска, е лоша и таа се жали на висок притисок и општа анксиозност.

Јанева претходно ја примаше соодветната терапија во затворската амбуланта, а ова е прв нејзин преглед надвор од затворот.

Претходно, одбраната на Јанева побара притворот да и биде заменет со куќен притвор, но Судот го одби ова барање.

Јанева е обвинета во аферата „Рекет“ и издржува мерка притвор во истражниот затвор „Скопје“. 

реклама

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Македонија

Почна гласањето, како изгледаат избирачките места?

Read more

Избори 2020: Што смеете и не смеете да правите на гласачкото место?

Read more

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Предвремени парламентарни избори во С. Македонија, право на глас имаат 1.814.263 граѓани

Read more

Вести

  • filter

Почна гласањето, како изгледаат избирачките места?

Читај повеќе

Избори 2020: Што смеете и не смеете да правите на гласачкото место?

Читај повеќе

Десетици лица повредени во судир на два воза кај Прага

Читај повеќе

Од денеска нови правила за влез во Грција преку Промахонас

Читај повеќе

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Читај повеќе

Предвремени парламентарни избори во С. Македонија, право на глас имаат 1.814.263 граѓани

Читај повеќе

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Читај повеќе

Правото на глас го оствариле 7.861 болни и немоќни, 234 лица во домови и 1.235 затвореници

Читај повеќе

Од коронавирусот во светот починаа 3.000 здравствени работници

Читај повеќе