ЗИМСКИ ТРАНСФЕР ПЕРИОД 2020

Јанг замина во Интер, Солскјер назначи нов капитен

Ашли Јанг денеска ќе стане нов игра на Интер, а во Манчестер Јунајтед веќе назначија нов капитен.

По 8 и пол сезони минати во дресот на „Црвените ѓаволи“ Ашли Јанг го напушти „Олд Трафорд“. Денеска тој пристигна во Милано каде по завршувањето на медицинските прегледи ќе стави потпис на двегодишен договор со Интер.

Латералниот бек Јанг веќе една година како беше капитен на Манчестер, па Оле Гунар Солскјер денеска назначи негов наследник.

„Ашли на лето ќе наполни 35 години и мислам дека е праведно што би прифатил договор за две години доколку друга екипа му го понуди. И ние бевме подготвениу да му го понудиме истото бидејќи беше одличен капитен“, рече Солскјер.

„Сега капитенската лента ќе замине кај Хари Мегваер“, тренерот на Јунајтед го откри новиот капитен кој е изненадување бидејќи Мегавер во Манчестер дојде минатово лето. Сепак, со оглед на тоа колку млади играчи има моментално во тимот, неговото назначување за капитен и не е до толку изненадувачко.

Јанг има 39 настапи за репрезентацијата на Англија за која беше стандарден на Мундијалот во Русија 2018, но оттогаш нема настап.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Фудбал

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Read more

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Read more

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more

Депај нема да го нашушти Лион

Read more

Спорт

  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Читај повеќе

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе