Јанис Антетокунмпо е омилениот стјуард на Aegean Airlines

Грчката авиокомпанија Aegean објави видео материјал со упатства за сигурноста на патниците и евакуација, во која се најде моментално најпознатиот Грк во светот – НБА суперѕвездата Јанис Антетокунмпо.

Популарниот грчки кошаркар ќе ви покаже како да го активирате појасот за спасување, како да ја носите маската за кислород (во друштво на неколку баби и дедовци), а ќе сподели и неколку корисни совети кои треба да ги знаете ако летате со авион.

Да бидеме искрени, ретко кој ја слуша стујардесата кога ги кажува овие работи. Можеби Јанис ќе ве натера да го слушате.

реклама

Забава

Работа од дома, фејл компилација

Read more

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Read more

Слатката десктоп ласица Ози

Read more

Трикови со кои на старите работи по дома ќе им дадете нова улога

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more