Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Јапонците не би биле Јапонци ако не измислат нешто необично. Сега, со нивниот мопед можете да уживате во возењето со вашиот миленик.

Можеби омилениот парк на вашето куче е на другата страна на градот или има здравствени проблеми поради кои не може долго да оди. Во тој случај, овој мопед е идеалното решение.

На почетокот изгледа чудно, но познат е фактот дека сопствениците ќе направат сѐ за нивните миленици да се чувствуваат среќно и безбедно. Дизајниран така да кучето е сместено во средината за да можете секогаш да внимавате на него.

Помалите кучиња навистина ќе уживаат, а има доволно простор и за поголеми раси. Мопедот има и LED светилка која обезбедува добра видливост во текот на ноќта. Водоотпорен е, па можете да го возите без проблем кога врне.

Сепак, треба да се напомене дека ова е ограничено издание и дека, судејќи по страницата на која се продава, останати се само уште неколку примероци. Чини 123.370 јени, што е речиси 1.000 евра.

реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Чек дис аут

Девојче во Русија преживеа снежна бура гушкајќи куче цела ноќ

Read more

Запознајте го Нејтан, градежниот работник кој е „плукнат“ Бред Пит

Read more

Како да го скратите времето за чистење?

Read more

Авион се врати на писта по 800 км лет, патничка не сакала да стави маска

Read more
 

Магазин

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Читај повеќе

Фит и во форма: Дали имате кондиција колку вашите врсници?

Читај повеќе

Трета, четврта, петта... Дали пречестото вакцинирање против ковид е штетно?

Читај повеќе

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Читај повеќе

Која храна најмногу го стимулира растот на косата?

Читај повеќе

Какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

Eдноставни правила за совршени јајца на око

Читај повеќе

Хенри Кавил сподели фитнес совети за сите почетници

Читај повеќе

Девојче во Русија преживеа снежна бура гушкајќи куче цела ноќ

Читај повеќе