Јапонска пливачка медалист заплива во порно индустријата

Поранешната ѕвезда во подем на јапонското пливање, Мику Коџима, реши да го промени животот и да стане порно актерка.

По двата бронзени медали на 4×100 женски стил и 4×100 мешано на Јуниорските ЛОИ во 2018 во Буенос Аирес, и двата светски златни и бронзени медали на јуниорско ниво, младата 22-годишна пливачка реши да тргне по друг пат.

Благодарение на успехот кој го постигна појавувајќи се на провокативни фотографии во костим за капење, Јапонката сфати дека сака да се занимава со нешто друго и со псевдонимот Саки Шинкаи (新海咲 - Saki Shinkai) влезе во светот на порнографијата.

„Почнав да разгледувам наоколу и открив дека еден од моите контакти на социјалните мрежи е активен во индустријата за видеа за возрасни. Се заинтересирав и фрлив око. На почетокот имав негативно чувство, но тоа е интересна професија и решив да се обидам“, објасни Мику Коџима (小嶋美紅).

Нејзиниот прв филм во „главна“ улога е веќе снимен со времетраење од 200 минути и во Јапонија ќе биде достапен преку платформата Soft on Demand. Во меѓувреме Коџима објави и фото сесија под насловот „Saki Shinkai Naked Butterfly“, па јасно е дека нејзините денови во базен се минато.

„Кога ги објавив моите фотографии во Shukan Post, имаше многу негативен публицитет и шпекулации. Некои се прашуваа зошто го направив тој избор. Зборував за себе во Shukan Post, но имаше мало несовпаѓање помеѓу она што гледачот сакаше да го види и она што јас сакав да го објавам. Она што сакаат да го видат е јас во костим за капење“, објаснува таа.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Живот

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Read more

Како да ги намалите сметките за струја?

Read more

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Read more

Како да се избегнат штетните ефекти од користењето на клима-уред?

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе