Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Вчера беше откриен споменикот на Тоше Проески во Нова Градишка, но многумина на социјалните мрежи почнаа да пишуваат дека статуата воопшто не личи на покојниот пејач.

„Намерата е добра, но статуата воопшто не личи на Тоше“, напиша еден обожавател.

„Ако ова е Тоше, тогаш јас сум Пленковиќ“, „Ниту Македонците не би го препознале“ се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

„Сакам да знам какви им биле изразите на лицата кога градоначалникот го тргнал чаршавот и ја покажал статуата“, напиша друг.

Да потсетиме, статуата на Проески ја изработи скулпторот Славко Буниќ, а на откривањето присуствуваа амбасадорот на Северна Македонија Милаим Фетаи, градоначалникот на Нова Градишка Винко Гргиќ и градоначалникот на Крушево Томе Христовски.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Евакуирани повеќе објекти во центарот на Скопје

Read more

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Read more

Музика

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Read more

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Read more

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Read more
 

Сцена

Семејството Гучи подготвува тужба за филмот со Лејди Гага: Патриција не е наша жртва

Читај повеќе
  • play_arrow

Епизода од „The Simpsons“ забранета во Кина поради горчлива шега

Читај повеќе

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Читај повеќе
  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе