„Joker“ втор викенд по ред на врвот на бокс-офисот

Втор викенд по ред „Joker“, со заработка од 55 милиони долари, се наоѓа на врвот на листата на филмови со најдобра заработка во текот на изминатиот викенд.

Ниту најновиот „The Addams Family“ не успеа да го симне од врвот, во текот на премиерното прикажување филмот оствари заработка од 30,3 милиони долари и се најде на второто место.

На третото место е премиерата на „Gemini Man“, со заработка од 20,5 милиони долари. На четвртото место е „Abominable“ со 6,1 милиони долари, а по него следува „Downton Abbey“ со 4,9 милиони долари.

Вака изгледа целосната листа на најгледани филмови за изминатиот викенд во САД и Канада:

1. Joker – 55 милиони долари

2. The Addams Family – 30,3

3. Gemini Man – 20,5

4. Abominable – 6,1

5. Downton Abbey – 4,9

6. Hustlers – 3,8

7. Judy – 3,2

8. It: Chapter Two – 3,2

9. Jexi – 3,1

10. Ad Astra – 1,9 милиони долари.

реклама

ДИК објави резултати преку стрим на YouTube

Read more

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Read more

Се запали возилото со изборен материјал од Гостивар на пат кон ДИК

Read more

ДИК: СДСМ освои 36,48% од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ 35,47%

Read more

Филм & ТВ

Поинаква суперхеројска приказна: „Project Power“ со Џејми Фокс и Џозеф Гордон-Левит

Read more

Голем интерес за кината на отворено во Скопје

Read more

Пеколен спојлер во трејлерот за петтата сезона на „Lucifer“

Read more

Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Поинаква суперхеројска приказна: „Project Power“ со Џејми Фокс и Џозеф Гордон-Левит

Читај повеќе
  • play_arrow

Голем интерес за кината на отворено во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Пеколен спојлер во трејлерот за петтата сезона на „Lucifer“

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Читај повеќе
  • filter

Животот на Наја Ривера низ фотографии

Читај повеќе
  • filter

Животот на Кели Престон низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет нови серии кои мора да ги гледате ова лето

Читај повеќе

Кино под отворено небо: Циклус филмови со Чарли Чаплин во Кинотека

Читај повеќе

EXIT откажан поради алармантната ситуација со коронавирусот во Србија

Читај повеќе