НБА 2021

Јокиќ е незапирлив МВП

Денвер Нагетс го одиграа својот прв натпревар без Џамал Мареј, многу важен играч во нивните шампионски амбиции, и ги совладаа Мајами Хит со 123:106.

Голем дел од товарот на овој натпревар понесе Никола Јокиќ.

URL

Мареј ги скина лигаментите на левото колено и прашање е кога ќе се врати на паркетот, што значи дека Нагетс останаа без неговите 21,2 поени, четири скока и 4,8 асистенции по натпревар. На првиот натпревар на кој беше отсутен, Денвер не чувствуваше големи проблеми, меѓу другото и поради големиот придонес на играчите од клупата кои постигнаа 48 поени.

URL

Денвер до победата го водеше одличниот Мајкл Портер Џуниор со 25 поени, 10 скока и три блокада, а Јокиќ повторно беше одличен со својот 15-ти трипл-дабл оваа сезона и вкупно 56-ти во кариерата во НБА. Постигна 17 поени, имаше 11 скока и 10 асистенции. Кај Мајами најмногу поени постигна Бам Адебајо - 21.

URL
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Кошарка

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Read more

Кари дојде до бројката од 300 тројки во една сезона

Read more

Денвер избори учество во плејофот

Read more

Кармело Ентони влезе во Топ 10 во историјата на НБА

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе