Јокиќ е подготвен за ММА

Кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ напорно се подготвува за претстојната НБА сезона.

За тоа сведочат речиси секојдневните снимки од тренинзите на МВП на најсилната лига во светот.

Овој пат, Јокиќ облече ракавици и присуствуваше на ММА тренинг.

Покрај него, на тренингот беа Нешон Хајленд и претседателот на кошаркарските операции во Денвер, Тим Коноли.

URL
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Данела Арсовска изби во водство пред Петре Шилегов во трката за градоначалник на Скопје

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Кошарка

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Read more

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Read more

Ашаданов го објави поширокиот список за евро-квалификациите

Read more

Далас на Дончиќ изедначи НБА рекорд во победата над Хорнетс

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Читај повеќе
  • play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Читај повеќе

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Читај повеќе

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Читај повеќе

Дебитантско финале на Индијан Велс

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе