Јокиќ исклучен поради груб старт, се извини на заминување

Центарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ беше исклучен во четвртиот натпревар од полуфиналето на Источната конференција против Феникс.

Во третата четвртина, при резултат 75:83, Јокиќ го фаулираше Камерон Пејн, а судиите откако ја прегледаа снимката го казнија МВП на НБА сезоната со исклучување поради неспортски фаул од втор степен.

Напуштајќи го теренот, српскиот кошаркар му се извини на Пејн.

URL

Денвер го загуби натпреварот со 125:118 и без победа со четири порази е елиминиран во конференциското полуфинале.

Противник на Феникс Санс во финалето на Истокот ќе биде поуспешниот од пресметката Јута Џез – Лос Анџелес Клиперс.

реклама

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more
Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Read more

Нови КОВИД правила за влез во Германија

Read more

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Read more

Кошарка

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Read more

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Read more

Дончиќ брилијантен на олимпиското деби, Словенија ја прегази Аргентина

Read more

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Read more
 

Спорт

Зверев се закити со олимписко злато

Читај повеќе

Ѓоковиќ пред ЛОИ: Кога станува збор за Србија, јас тука пресекувам и не се свртувам назад

Читај повеќе

Илејн Томпсон-Хера собори олимписки рекорд стар 33 години

Читај повеќе

Австралиец падна од жештина двапати за време на трката, но сепак ја заврши

Читај повеќе

Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Читај повеќе

Ѓоковиќ не научи да губи - гневно го фрли рекетот на трибини

Читај повеќе

Олимпиецот Георгиевски ќе добие 2,6 милиони денари од Владата и Агенцијата за спорт

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Читај повеќе

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Читај повеќе