Јокиќ се врати со дабл-дабл за 16 минути

Никола Јокиќ го одигра првиот натпревар во НБА претсезоната и веднаш воодушеви.

Тој забележа дабл-дабл во поразот на Денвер од Голден Стејт 118:116.

Тој постигна 17 поени со 10 скока и 2 асистенции за само 16 минути на паркетот.

Јокиќ погоди 7 од 11 удари од игра, а имаше и две блокади со само една загубена топка.

Remote video URL

Најдобро го следеше Арон Гордон со 16 поени, 13 додаде Пи-Џеј Дозир, 12 постигна Џамајкл Грин, 11 Нешон Хајленд и 10 Џеф Грин.

Вориорс ги предводеше Џордан Пул со 17 поени, Ото Портер Џуниор постигна 15 со 5 асистенции и 4 скока, додека Стеф Кари постигна 14 за 15 минути на паркетот.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Кошарка

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Read more

Леброн: Не заслужив да бидам суспендиран

Read more

Феникс ја забележа 14-тата победа по ред

Read more

Токсична машкост во НБА: Кајл Кузма ја разбранува јавноста со неговиот моден избор

Read more
 

Спорт

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе