Јовановски: УЈП утврди дека ЈСП ни должи над еден милион евра

Фото: МИА
Фото: МИА

Директорот на приватниот превозник „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, преку социјалните мрежи информира дека завршила контролата на УЈП и од записникот не се констатирани никакви неправилности и криминали, но е констатирано дека ЈСП има долг кон фирмата.

„Заврши контролата на УЈП во Слобода Превоз и видено од записникот не се констатирани никакви неправилности, криминали, полнење приватни џебови и сл. Но, констатирано е дека ЈСП си има долг кон Слобода Превоз од над ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА.

Е сега, жал ми е за сите оние што поверуваа на лагите на психопатот кој ја смисли оваа ујдурма и купи неколку дена за сопствената неспособност, а дежурните будали мастурбираа на таквите перверзии“, напиша Јовановски на Facebook.

Претходно, Јовановски ги повлече автобусите од блокадите  и изјави дека очекува да бидат повикани на средба со премиерот. 

„Ги очекувам податоците од Управата за јавни приходи бидејќи кажав дека дискусијата со превозниците мора да се базира на факти. Кога ќе ги добиеме податоците за параметрите за кои имаше јавна дискусија меѓу ЈСП, приватните превозници и Градот Скопје, тогаш ќе можеме да организираме еден таков состанок на кој ќе може одблиску да се запознаеме со проблемот, меѓутоа тоа не значи дека како Влада влегуваме во било какво преземање на наделжностите на Градот Скопје бидејќи, како што можам да се информирам од медиумите, градот Скопје веќе има отпочнато постапка за доорганизирање на системот на јавен превоз. Меѓутоа тоа се информации само на ниво на медиумски информации со оглед на тоа дека немаме координација со Градот Скопје“, рече Ковачевски пред два дена.

Дали ќе има средба, останува да видиме.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Македонија

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Read more

ДУИ: И по 5 години Мицкоски не успева да излезе од сенката на Груевски

Read more

Претпладне сончево, попладне со пороен дожд

Read more

Денеска затворен за сообраќај патот Велес-Градско поради асфалтирање

Read more
 

Вести

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Читај повеќе

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Читај повеќе

ДУИ: И по 5 години Мицкоски не успева да излезе од сенката на Груевски

Читај повеќе

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Читај повеќе

Концерт на пијанистките Мимоза Ќека и Јована Трајчева во Филхармонија

Читај повеќе

Зеленски: Подготвени сме за контраофанзива

Читај повеќе

Вучиќ: Секој ден може да дојде до ескалација, Курти нема да престане

Читај повеќе

Рама: Србите да се вратат во институциите, Косово веднаш да распише нови избори

Читај повеќе

Косовската претседателка откри детали од разговорот со Вучиќ: Негодуваше и се жалеше

Читај повеќе