Јунакот од Палермо: Знаеме против кого играме, Италија ќе сака да се реваншира

Филип Здравески
/ 06.09.2023 / 11:27

Играчот кој од својот гол во 90+ ја исфрли Италија од патот кон Мундијалот во Катар, Александар Трајковски, е пред ново соочување со „Аѕурите“. Тој денеска ги сподели своите очекувања за саботниот натпревар.

„Секој натпревар за нас е многу важен, а овој со Италија е еден од потешките. Но, знаеме дека со сите можеме да се носиме и да покажеме дека имаме квалитет. За овој натпревар доволно сме мотивирани, знаеме против кого играме. Мислам дека секој ќе го даде својот максимум и да бидеме доволно фокусирани“, е дел од неговата изјава.

Инаку, Трајковски синоќа го прослави својот 31. роденден.

реклама

Фудбал

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Read more

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Read more

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Read more

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Read more
play_arrow
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more
play_arrow

Топ 15 највеличествени историски хотели

Read more
play_arrow

Топ 15 најнеобични инженерски проекти

Read more
play_arrow

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more
play_arrow

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more
play_arrow

7 фудбалски менаџери кои се пробија иако се просечни

Read more
play_arrow

Статива

Read more
play_arrow

7 најлоши одбрани на титула во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Read more
play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more