Јута го победи Денвер, Јокиќ го повреди коленото

Јута Џез рано утрово на домашен терен го победи Денвер Нагетс со 122:110 во дуел од НБА-лигата.

Најефикасен кошаркар на средбата беше центарот Нагетс, Никола Јокиќ, кој постигна 24 поени. Србинот на теренот мина 15 минути, а на крајот од втората четвртина заработи повреда на коленото и не можеше да го продолжи натпреварот.

На другите натпревари од најсилната кошаркарска лига на светот играни ноќта вторник кон среда постигнати се следниве резултати:

Њујорк – Филаделфија 112:99
Оклахома – Голден стејт 98:106
Сан Антонио – Лос Анџелес лејкерс 121:125 (по продолжение)
Далас – Хјустон 116:106. 

Тагови
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Кошарка

Нов пораз на лидерот Голден Стејт, ги изненади Сан Антонио

Read more

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Read more

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

Read more

НБА: Кливленд конечно по десет години победи во Мајами

Read more
 

Спорт

Шкупи ја зголеми предноста, Брегалница откина бод во Струмица

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов пораз на лидерот Голден Стејт, ги изненади Сан Антонио

Читај повеќе

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Читај повеќе

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе