Јутјубер 30 дена тренираше гимнастика, па ги покажа резултатите

Б.С.Б.
/ 08.06.2021 / 12:40

Фитнес тренерот Брендон Вилијам досега има учествувано во најразлични предизвици, а меѓу последните е оној во кој 30 дена тренираше гимнастика за да стане постабилен, повеќе флексибилен и посилен.

Многу го интересираше дали е воопшто возможно тоа да го оствари за 30 дена, па одлучи да следи рутина на тренер по гимнастика.

На нулта денот од предизвикот спроведе тест за издржливост. Направи четири вежби и одлучи да ги повтори на крајот за да го утврди напредокот.

По 30 дена тренинг тој откри дека напредокот е значително видлив.

„Можеби не е видлив на моето тело, но многу сум задоволен од силата и флексибилноста коишто ги изградив за само 30 дена“, вели тој.

Remote video URL
Тагови
реклама

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Read more

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Read more

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Read more

Фит

Предности од вежбање пред огледало: Подобри перформанси и мотивација

Read more

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more

Пет причини зошто секс после тренинг е супер идеја

Read more
 

Магазин

Фински градинки поставија мини шуми во дворовите, имунитетот на децата веднаш подобрен

Читај повеќе

Предности и маани од гледањето порно филмови за жените и мажите

Читај повеќе

Трите најчести грешки поради кои се расипува зимницата

Читај повеќе
  • play_arrow

Колкави се шансите да преживеете корона ако сте вакцинирани и ако не сте?

Читај повеќе

Како да се ослободите од главоболката на природен начин?

Читај повеќе

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Читај повеќе

Важи за најдобар: Хороскопски знак кој не може да поднесе неправди

Читај повеќе

Против досадното 'рчење: Растение идеално за во спалната

Читај повеќе

Брзо и лесно: Есенска пита од дуњи

Читај повеќе