Јутјубер 30 дена тренираше гимнастика, па ги покажа резултатите

Б.С.Б.
/ 08.06.2021 / 12:40

Фитнес тренерот Брендон Вилијам досега има учествувано во најразлични предизвици, а меѓу последните е оној во кој 30 дена тренираше гимнастика за да стане постабилен, повеќе флексибилен и посилен.

Многу го интересираше дали е воопшто возможно тоа да го оствари за 30 дена, па одлучи да следи рутина на тренер по гимнастика.

На нулта денот од предизвикот спроведе тест за издржливост. Направи четири вежби и одлучи да ги повтори на крајот за да го утврди напредокот.

По 30 дена тренинг тој откри дека напредокот е значително видлив.

„Можеби не е видлив на моето тело, но многу сум задоволен од силата и флексибилноста коишто ги изградив за само 30 дена“, вели тој.

Remote video URL
Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Фит

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Read more

Ако сакате да изгубите килограми, избегнувајте ги овие пијалаци

Read more

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more
 

Магазин

Брзо и вкусно: Тестенини со сланина, босилек и пармезан

Читај повеќе
  • play_arrow

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Читај повеќе

Во која секс поза најмногу уживаат жените од секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Забранети комбинации на храна што сите ги правиме

Читај повеќе

Колку сон му е потребно на вашето бебе?

Читај повеќе

Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Читај повеќе
  • play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Читај повеќе

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе