СЕРИЈА А 2020/21

Јуве без Роналдо против Аталанта

Драстично ослабена ќе биде „Старата дама“ на утрешната исклучително важна дерби пресметка против одличната Аталанта.

На денешната прес-конференција тренерот Андреа Пирло ја објави лошата вест за симпатизерите на актуелниот шампион. Кристијано Роналдо има мускулен проблем и ќе мора да мирува.

Сепак, Пирло најави дека повредата на Португалецот не е сериозна и поштедата од утрешниот натпревар треба да помогне тој да биде опоравен за наредниот предизвик кој е веќе в среда кога се игра вонредно коло, а Јувентус ја пречекува Парма.

Воедно, Пирло најави дека утре ќе стартува со Пауло Дибала и Алваро Мората во нападот.

Аталанта го пречекува Јувентус в недела од 15 часот на „Гевис“ стадионот во Бергамо, а правдата ќе ја дели Даниеле Орсато.

Ова е и тоа како важен дуел бидејќи е директна битка за местата кои водат во Лигата на шампионите. Моментално Јуве е трет со 62 бода, а Аталанта е веднаш зад него со бод помалку. Наполи, Лацио и Рома, екипи кои се надвор од ЛШ зоната, чекаат пораз на еден од овие два тима за да ја искористат својата шанса.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе