Фудбал

Јуве убедливи против Болоња

20. октомври 2019 - 9:45 | М.С.

Фудбалерите на Јувентус ја совладаа Болоња во осмото коло од италијанската Серија А.

„Старата дама“ во Торино славеше со 2:1, a со тоа ја забележа седмата победа во првенството за оваа сезона.

Јувентус поведе во 19. минута кога Роналдо го постигна својот 701 гол во својата кариера.

Болоња изедначи со автоголот на Данило. Погодокот за победата на Јувентус го постигна Миралем Пјаниќ во 54. минута

Коментирај