Јувентус го претстави дресот за новата сезона

Клубот од Торино заедно со спонзорот Adidas го преставија домашниот дрес со кој тимот ќе настапува наредната сезона.

Јувентус го задржува традиционалниот дизајн со бели и црни ленти со тоа што дресот и малку наликува на ретро бидејќи не содржи модерни додатоци и игри со дизајнот освен ѕвездите во долната половина.

Затоа, пак, дресот е направен со новата технологија HEAT.RDY - KEEP COOL која има за цел да ги одржува играчите свежи и суви во текот на целиот натпревар оптимизирајќи ја терморегулацијата.

Новиот дрес ќе дебитира на утрешното финале од Копа Италија против Аталанта, а играчите ќе го носат и на последниот натпревар од сезоната во Серија А против Болоња викендов.

Од денеска дресот е пуштен и во онлајн продажба на веб-страницата на Adidas.

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Фудбал

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Read more

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Read more

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Read more

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Read more
 

Спорт

Македонските одбојкари поразени во пет сета на гостувањето во Романија

Читај повеќе

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Читај повеќе

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Читај повеќе

Томиќ го предизвика Кирјос на тениски дуел за 1 милион долари, Кирјос одби

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски ММА борач нокаутира двајца ривали потешки 226 килограми од него

Читај повеќе

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисерка фрли рекет во публика и расплака дете, светот шокиран од потегот на Ролан Гарос

Читај повеќе

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Голден Стејт се пласираa во финалето, на Далас не му помогна ни одличниот Дончиќ

Читај повеќе