Каде е Путин?

Светските лидери не можеа да се фотографираат на конференцијата во Берлин без рускиот претседател.

Светските лидери се собраа во Берлин за мировните преговори за Либија и додека се обидуваа да направат групна фотографија во текот на самитот, фотографирањето за кратко беше одложено бидејќи никој не знаеше каде е рускиот претседател Владимир Путин.

На снимката се гледа како Ангела Меркел со поглед го бара присуството на Путин и ги прашува политичарите каде е рускиот претседател. Кога конечно се појави Путин, на Меркел видливо ѝ олесни.  

реклама

Забава

Најдобрата фејл компилација на неделата

Read more

Стоте фејлови на кои најмногу се смеевме во 2020

Read more

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more

Рај за велосипедисти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more